REPVI100G REPVI three-phase self-consumption inverters - 100kW
Referencia: REPVI100G
http://www.maxge.eu/web/image/product.template/926/image_1920?unique=8dd92a0
• DC INVERTER INPUT:
• MPPT working voltage: 200÷850V
• Starting voltage: 250V
• Maximum voltage: 1000V
• AC INVERTER OUTPUT:
• Working voltage: 340÷440V
• Nominal network connection frequency: 50Hz
• Network connection frequency range: 47÷52Hz
• Output power factor: >0.99
• THD: <3%
• PROTECTIONS:
• Island effect
• Short circuit in AC output
• AC overload
• AC surge
• Insulation resistance protection
• Leakage current
• DC polarity reversal
• DC disconnect switch
• Type 2 transient overvoltages
• Overtemperature
• Remote software update
• Remote parameter change
• GENERAL INFORMATION:
• Warranty: 5 years
• Own night consumption: <1W
• Working temperature: -25÷65oC
• Protection degree: IP65
• Noise emission: <55dB
• Smart cooling
• Maximum working height without losses: 2000m
• Useful life: >20 years
• Relative working humidity: 0÷100%